Informacja: materiały do pobrania (cenniki, instrukcje, itp.) zostały przeniesione wraz z Twoim kontem do nowej usługi: instalator.ochronadomu.pl.

System alarmowy OASiS (868 MHz)

Pobierz katalogi systemu

    Katalog systemów alarmowych OASIS i Profi

System alarmowy OASIS został zaprojektowany z myślą o małych i średnich budynkach. Zmiana częstotliwości pracy na 868Mhz znacznie wydłużyła zasięgi komunikacji radiowej. Wynoszą one nawet do 300 metrów w przestrzeni otwartej.


Najważniejsze cechy

  • Topologia gwiazdy,
  • System bezprzewodowo-przewodowy (hybrydowy),
  • Komunikacja radiowa 868 MHz
  • Zasięg komunikacji radiowej do 300m (teren otwarty)
  • Budowa modułowa

Specyfikacja techniczna

  • Ilość linii przewodowych: 4 (centrala JA-82K) lub 10 (centrala JA-83K),
  • Zwiększenie ilości linii przewodowych – dzięki modułowi JA-82C: do 14 (centrala JA-82K) lub 30 (centrala JA-83K),
  • 50 adresów bezprzewodowych
    (z modułem JA-82R),
  • 2 niezależne strefy + 3-cia wspólna,
  • 50 użytkowników,
  • Pamięć 255 zdarzeń,
  • Wyjścia programowalne PgX i PgY

Konfiguracja

W odróżnieniu od poprzednich systemów alarmowych JABLOTRON (PROFI, MAESTRO), nie występuje już przydział poszczególnych elementów do konkretnych adresów. Każde z urządzeń radiowych może zajmować jeden z 50 dostępnych adresów. Dzięki temu zestawienie całości stało się jeszcze bardziej elastyczne, a co za tym idzie liczba zastosowań tego rozwiązania jest dużo większa.

Zwiększony zasięg komunikacji radiowej

Przy tak zwiększonej odległości między poszczególnymi urządzeniami a centralą alarmową można swobodnie budować jeszcze bardziej rozproszone systemy. Dodatkowo dodane zostały pewne funkcje w strukturze adresowania, które umożliwiają określenie z poziomu programowania specjalnej reakcji centrali (np. alarm pożarowy, czy napad) przesyłany po naruszeniu dowolnego detektora (czujki).

Kontrola dostępu

Liczba użytkowników obsługujących system została zwiększona do 50, przy czym sterowanie systemu alarmowego OASiS zostało poszerzone o możliwości kontroli dostępu. Jest ona realizowana za pośrednictwem kart lub pastylek, czytnikami RFiD w tym przypadku są klawiatury. Jeżeli istnieje konieczność zwiększenia bezpieczeństwa, możemy zaprogramować centrale w taki sposób, że oprócz podania odpowiedniego kodu, należy dodatkowo użyć karty magnetycznej lub pastylki kontroli dostępu.

Klawiatury i sterowniki

Przegląd klawiatur systemu alarmowego OASiS

Nowym i niespotykanym nigdzie indziej elementem jest bezprzewodowa klawiatura LCD JA-81F. Oprócz pełnej funkcjonalności programowej posiada ona również wejście do podłączenia czujnika otwarcia oraz czytnik kart magnetycznych RFiD.

Dzięki zastosowaniu tego urządzenia w systemie alarmowym i możliwości dowolnego definiowania informacji pokazywanych na wyświetlaczu, można w prosty sposób nadzorować pracę systemu.

Aby w pełni zwiększyć wygodę instalatora, posiada również wbudowane wejście dla podłączenia komputera PC, dzięki temu można łatwo i szybko uzyskać połączenie z oprogramowaniem OLink , bez konieczności dostępu do samej centrali. W przypadku gdy jest możliwość poprowadzenia instalacji przewodowej alternatywą jest szyfrator przewodowy LCD JA-80E, posiadający taką samą funkcjonalność.

Częstym problemem występującym przy realizowaniu projektu zabezpieczenia obiektu był brak zewnętrznych klawiatur dedykowanych do systemu alarmowego. Tutaj również Jablotron wyprzedził konkurencję i zaprojektował bezprzewodowy szyfrator zewnętrzny JA-80H z czytnikiem kart magnetycznych i pastylek kontroli dostępu. Dzięki temu możliwe stało się zupełne zrezygnowanie ze stref opóźnionych i sterowanie z zewnątrz.

Komunikatory (dialery)

  • Dialer JA-80X - pracujący z wykorzystaniem linii komutowanych (napowietrznych) umożliwia przesłanie informacji do centrum monitorowania oraz wysłanie nagranych przez instalatora 6 komunikatów głosowych, przesyłanych w momencie zaistnienia danego zdarzenia.

  • Dialer JA-80Y / JA-82Y – wykorzystujący technologię GSM/GPRS umożliwia przesłanie informacji na 8 różnych telefonów (stacjonarnych i komórkowych) i/lub transmisje danych do centrum monitorowania GSM/GPRS/CLIP. W przypadku połączenia z centrum monitorowania wykorzystywany jest protokół CID, dzięki czemu mamy pełną i dokładną informację o zdarzeniu. Dodatkowo urządzenie to daje wszechstronne możliwości zdalnego sterowania i programowania central Jablotron. Z dowolnego miejsca w świecie możemy tego dokonać dzwoniąc na numer karty SIM zamontowanej w komunikatorze lub łącząc się z nim poprze Internet, za pośrednictwem dedykowanego webserwera: www.gsmlink.cz.

  • Dialer JA-80V LAN / PTSN - w tym przypadku do przesłania informacji wykorzystujemy sieć internetową (LAN/WAN). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zupełnie wyeliminować koszty transmisji danych. Zdarzenia z systemu mogą być również przesłane za pośrednictwem sms-ów, a dodatkowy tor transmisji realizowany przez linię napowietrzną zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia przesłanie komunikatów głosowych. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku dialera JA-80Y, tutaj również możemy połączyć się przez przeglądarkę internetową z przydzielonym adresem IP i sterować oraz nadzorować system on-line. Dodatkowo użytkownik może załączać i wyłączać inne urządzenia automatyki domowej.

...