Informacja: materiały do pobrania (cenniki, instrukcje, itp.) zostały przeniesione wraz z Twoim kontem do nowej usługi: instalator.ochronadomu.pl.

Wideodomofony analogowe

Dystrybucja

Jesteśmy dystrybutorem producenta wideodomofonów firmy VIDOS.

Katalog (PDF) wideodomofonów analogowych i cyfrowych marki VIDOS

Komfort i bezpieczeństwo

Wideodomofony to systemy których podstawowym zadaniem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa dla całej rodziny. Umożliwiają komunikację audio i wideo. Kamera znaduje się w stacji bramowej. W większości przypadków istnieje możliwość użycia dodatkowych kamer w postaci kolejnych stacji bramowych, albo kamer CCTV. Użytkownik widzi obraz na monitorze zamontowanym wewnątrz budynku, w wybranym przez niego miejscu. Nowoczesne systemy umożliwiają powiadomienie na telefon komórkowy, oraz możliwość zdalnego otwarcia furtki i bramy. Wybrane modele monitorów posiadaja pamięć na której zostają zapisane zdjęcia lub filmy. Użytkownik ma możliwość oglądnięcia zarchwizowanych danych z poziomu samego monitora, a także w określonych przypadkach z karty na której monitor dokonuje zapisu.

Różnorodna oferta

W ofercie znajduję się wiele typów monitorów oraz stacji bramowych. W zależności od potrzeby, gustu, oraz zasobności portfela użytkownika, zastosować można monitory o przekątnej 4 lub 7 cali. Monitory mogą występować w wersji ze słuchawką lub jako bezsłuchawkowe. Sterowanie może odbywać się z ekranu dotykowego, lub poprzez przyciski.  Kolejną cechą jest pamięć. Funkcja ta jest dostępna w wybranych modelach.

Otwarcie furtki realizowane jest dzięki użyciu elektrozaczepów, które również występują w naszej ofercie.

Dla kogo polecamy

Wideodomofony analogowe mogą być stosowane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, choć do wielorodzinnych polecane są systemy cyfrowe. Systemy wideodomofonowe stosowane są najcześciej w przypadku braku widoczności bramki z budynku. Alternatywą sa domofony, czyli systemy które umożliwiają tylko komunikację głosową (audio).

Bardzo częstą praktyką wśród deweloperów dla zabudowy wielorodzinnej jest użycie stacji bramowej z kamerą, a w mieszkaniach tylko słuchawek, takich jak w przypadku domofonów. Koszt takiej inwestycji jest mniejszy, a w przyszłości użytkownicy na włąsną rękę będą mogli zmienić słuchawki na monitory.

PORADY

Interkom pomiędzy abonentami systemu Vidos - schemat

Połączenie interkomowe jest możliwe dla monitorów pracujących w jednym lokalu, podpiętych do jednego przycisku wybierania. Aby użyć funkcję interkomu pomiędzy dwoma osobnymi lokalami, postępuj zgodnie z poniższym schematem.

Wejście  stacji bramowej należy wpiąć w gniazdo CN2 w monitorze. Wykorzystując gniazdo C1N, poprowadź przewód audio pomiędzy monitorami.
Aby wykonać połączenie interkomowe wybierz na monitorze przycisk O

W takim układzie, wykonanie podglądu ze stacji bramowej będzie wymagało dwukrotnego naciśnięcia przycisku postaci.

WAŻNE! FUNKCJA NIE DZIAŁA Z MONITORAMI VIDOS M901/M903/M904