Informacja: materiały do pobrania (cenniki, instrukcje, itp.) zostały przeniesione wraz z Twoim kontem do nowej usługi: instalator.ochronadomu.pl.
Moduły do central alarmowych JABLOTRON 100

JA-190Y - Moduł komunikatora GSM

 • zdalna kontrola i sterowanie systemu z aplikacji MyJABLOTRON
 • sterowanie systemem poprzez manu głosowe
 • raporty SMS i przez połączenie tel.
 • transmisja danych do stacji monitorowania

JA-192Y - Moduł komunikatora GSM

 • Zasilanie 12 V z magistrali centrali
 • Maksymalne zużycie energii elektrycznej 175 mA
 • Zużycie energii elektrycznej w trybie czuwania 5 mA (zależnie od siły sygnału GSM)
 • Pasmo operacyjne CZTEROPASMOWE, 800/900/1800/1900 MHz

JA-190X - Moduł komunikatora DTMF

 • liczba numerów, pod które można przesyłać komunikaty 8 / 15 w zależności od centrali
 • protokoły transmisji cyfrowej do stacji monitorowania CID, SIA

JA-111H-AD TRB - Moduł podłączenia sterownika

 • może służyć do sterowania programowalnymi wyjściami PG w centrali
 • umożliwia ustawienie minimalnego czasu aktywacji  alarmu (0,1 s - 300 s).
 • posiada funkcję aktywacji na podstawie statusu i impulsu

JA-120Z - Wzmacniacz magistrali BUS

 • natężenie prądu wyjściowego maks. 2A
 • 2 niezależne, wyjściowe magistrale
 • przedłużenie magistrali o 500m
 • izolacja galwaniczna zacisków wyjściowych

 

Moduły do central alarmowych serii 100

 1. Moduły komunikatorów,
 2. Moduły radiowe,
 3. Moduły wejść,
 4. Moduły wyjść,
 5. Moduły separatora magistrali,
 6. Rozgałęźniki,
 7. Konwerter magistrali RS-485,

 

 1. Moduły komunikatorów w pewnym sensie informują użytkownika o tym co aktualnie dzieje się na obiekcie. Każda z central serii 100 ma do wyboru 3 typy komunikacji :

- Moduł komunikatora GSM jest jednostką która wysyła powiadomienia za pomocą karty sim, umieszczonej wewnątrz niego. Jeżeli chodzi o wybór operatora karty sim, to użytkownik ma pełną dowolność wśród Polskich operatorów, bądź może skorzystać z dedykowanej karty JABLOTRON.

- Moduł LAN jest komunikatorem, który jest wbudowany na płytach wszystkich central serii 100. Podobnie jak komunikator GSM, zapewnia nam zdalny dostęp do systemu.

- Moduł DTMF jest komunikatorem telefonicznym, za pomocą którego centrala przesyła raporty do stacji monitorowania oraz pozwala na zdalny dostęp do systemu poprzez linię PSTN.

 

 1. Moduły radiowe są oznaczane w symbolice JABLOTRONU literą „R” służą do komunikacji centrali alarmowej z urządzeniami bezprzewodowymi. Maksymalnie w systemach serii 100 możemy podpiąć do 3 modułów radiowych. Każdy z nich ma maksymalny zasięg do 300m w otwartej przestrzeni. W przypadku gdy obiekt jest rozbudowany i nie wystarcza nam modułów, należy skorzystać z ripiterów, czyli urządzeń które zwiększają zasięg modułu radiowego. Uwaga, ripitery odbierają sygnał wyłącznie od urządzeń jednokierunkowych.

 

 1. Moduły wejść dzielimy na ekspandery, które umożliwiają podłączenie czujek analogowych do systemu oraz moduły podłączenia czujek magnetycznych. Jak to wygląda w praktyce? Często zdarza się, że użytkownik systemu miał wcześniej inny system analogowy, bądź dana czujka innego producenta przypadła mu bardziej do gustu. W takim wypadku stosujemy pierwsze rozwiązanie, czyli ekspander który zmienia sygnał analogowy na cyfrowy (rozwiązanie to dotyczy wyłącznie systemów przewodowych).

 

 1. Moduły wyjść programowalnych, to urządzenia wykorzystywane do szeroko pojętej automatyki budynkowej. Głównie dzielimy je na moduły przewodowe/bezprzewodowe oraz o wysokiej i niskiej obciążalności. Ich głównym zadaniem jest sterowanie wybranym przez użytkownika urządzeniem np. brama, rolety czy światło. Kombinacji jest wiele, wszystko uzależnione jest od wyobraźni i potrzeb klienta,

 

 1. Moduł izolatora magistrali cyfrowej BUS jest stosowany w przypadkach gdy okablowanie przechodzi przez np. korytarz, gdzie w większym stopniu narażone jest na uszkodzenie. Moduł izolatora ma również za zadanie wzmocnienie sygnału, dzięki czemu instalator ma możliwość zastosowania dłuższych przewodów.

 

 1. Rozgałęźniki wykorzystywane są w sytuacjach gdy, przewód magistralowy zostaje rozdzielony. W ofercie posiadamy 4 rodzaje rozgałęźników w tym jeden z wbudowanym przyciskiem antysabotażowym.

 

 1. Konwerter magistrali RS-485 pozawala na przekształcenie sygnału wychodzącego z magistrali BUS na sygnał magistrali RS-485, dzięki czemu zapewnia to integrację systemów automatyki budynkowej z systemem JABLOTRON 100.

 

W przypadku szerszej pomocy odnośnie oferowanych modułów, oraz ich specyfikacji technicznej, zachęcamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego przez naszą domenę ochronadomu.pl .