Informacja: materiały do pobrania (cenniki, instrukcje, itp.) zostały przeniesione wraz z Twoim kontem do nowej usługi: instalator.ochronadomu.pl.
Syreny i sygnalizatory systemu JA-100

JA-111I to uniwersalny identyfikator RGB systemu JA-100

JA-111I - Uniwersalny identyfikator RGB

  • komunikacja z centralą alarmową oraz zasilanie realizowane za pośrednictwem szyny BUS,
  • identyfikator wizualny (kolory światła identyfikatora: czerwony, zielony, niebieski, żółty) dla stref lub wyjść PG.

Syreny i sygnalizatory JABLOTRON 100

Głównym zadaniem systemu alarmowego podczas naruszenia chronionego obszaru, jest wzbudzenie akcji alarmowej. W większości przypadków, podczas wtargnięcia intruza na nasz teren, jesteśmy poza domem. Oczywiście, podczas alarmu system wysyła do nas informację o włamaniu. Należy jednak zwrócić uwagę, że większość potencjalnych włamywaczy to amatorzy, których da się w łatwy i szybki sposób spłoszyć. Aby tak się stało, zalecamy umieszczenie w swoim systemie syrenę.

Pierwszorzędnym celem syreny, jest wzbudzenie akcji alarmowej, za pomocą akustycznych i optycznych sygnałów. Syreny, mogą być zaprogramowane również, aby sygnalizować sterowanie automatyką budynkową np. otwarcie bramy wjazdowej.

Syreny dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne, zasilane bezpośrednio z magistrali BUS, bądź bezprzewodowe. Syreny wewnętrzne mają za zadanie wzbudzenie alarmu wewnątrz budynku (możliwość wyciszenia, poprzez naciśnięcie przycisku na syrenie), może pełnić również funkcję dzwonka.

W przypadku syren zewnętrznych, montujemy je na elewacji budynku. Ważne, w ofercie JABLOTRONU obudowa i baza syreny sprzedawane są osobno. W zależności od gustu mamy do wyboru obudowy (biała, szara lub metaliczna) z czerwonym i niebieskim światłem sygnalizacyjnym. Z uwagi na niepowtarzalny design, syreny serii JABLOTRON 100 znalazły bardzo dużą grupę odbiorców.