Informacja: materiały do pobrania (cenniki, instrukcje, itp.) zostały przeniesione wraz z Twoim kontem do nowej usługi: instalator.ochronadomu.pl.

Wideodomofony cyfrowe

Dystrybucja

Rozwiązania cyfrowe oferuje firma VIDOS, której jesteśmy dystrybutorem.

Katalog (PDF) wideodomofonów analogowych i cyfrowych marki VIDOS

Dlaczego cyfrowo

Urządzenia cyfrowe coraz częściej wypierają z rynku ich analogowe odpowiedniki.  Funkcjonalność jest podobna, a nawet większa, natomiast dużo łatwiejszy montaż I ewentualna rozbudowa. W przypadku wideodomofonów moze mieć to ogromne znaczenie, gdyż rozwiązania te sa często stosowane w blokach, gdzie  mamy do czynienia z kilkudziesięcioma użytkownikami.

Czym się różni od wersji analogowej

Cyfrowy system wideodomofonowy może być oparty na dwużyłowej instalacji, a dla przykładu podobne rozwiązanie analogowe wymaga zastosowania minimum aż 6 żył. Różnice na korzyść rozwiązań cyfrowych jeszcze bardziej widać w przypadku systemów wielolokatorskich, tam używane są przewody 10-cio żyłowe I większe, podczas gdy w rozwiązaniu cyfrowym wymagane sa nadal tylko 2 żyły.

Masz dzwonek, zmień na wideodomofon

Standardowo na systemie analogowym nie byłoby to możliwe bez zmiany okablowania. Jeśli użytkownik ma instalację dwużyłową do dzwonka, a chce mieć wideodomofon, można zastosować rozwiązanie cyfrowe, bez zmiany okablowania. Unikamy kosztów robocizny, które niejednokrotnie byłyby w takim przypadku duże, gdyż wiązałyby się z demontażem kostki brukowej, odkopywaniem przewodów, uszkadzaniem trawników, itp. W skrajnych przypadkach koszty przerastałyby sens inwestycji.

Minusy

Minusem może być wyższa cena takich rozwiązań, choć po części jest to rekompensowane poprzez użycie dużo mniejszej ilości przewodów, a sam montaż jest prostszy I także może być mniej kosztowny niz systemu analogowego. Należy pamiętać że z reguły urządzenia dedykowane do systemu analogowego nie są kompatybilne z cyfrowymi.