Informacja: materiały do pobrania (cenniki, instrukcje, itp.) zostały przeniesione wraz z Twoim kontem do nowej usługi: instalator.ochronadomu.pl.

Urządzenia LAN

 

 

 

Switche PoE, extendery, konwertery

Switche to urządzenia służące głównie do łączenia urządzeń zewnętrznych, takich jak kamery IP, stacje bramowe i monitory w systemach wideodomofonowych IP z Internetem. To inaczej „przełączniki sieciowe” („switch” z języka angielskiego znaczy „przełączać”) . Są elementami pozwalającymi na połączenie urządzeń w sieciach lokalnych oraz całych sieci między sobą zapewniając komunikację, szybki i bezpieczny transfer danych. W przypadku monitoringu IP switch zapewnia połączenie pomiędzy elementami systemu wizyjnego, umożliwiając tym samym transfer danych cyfrowych pomiędzy kamerami IP, rejestratorami oraz innymi urządzeniami w sieci, takimi jak jak komputery i monitory służące do podglądu obrazu z kamer oraz dające możliwość ich konfiguracji. W zależności od modelu znajdują zastosowanie w mniejszych oraz większych systemach sieciowych. Mogą posiadać 4, 8, 16, a nawet więcej portów. Ze względu na przeznaczenie oraz cel sieci można zastosować switche o przepustowości 100 Mbps (megabity na sekundę) lub modele zapewniające dużą wydajność z przepustowością 1000 Mbps. Switche 100 megabitowe stosuje się do małych sieci, często domowych, tam gdzie używana jest mała ilość np. kamer IP i wysoka przepustowość nie jest wymagana. W przypadku systemów monitoringu z wieloma kamerami o dużej rodzielczości zalecane jest użycie Switchy 1000 megabitowych (gigabitowy), gdyż są znacznie szybsze i wydajniejsze przy większych obciążeniach.

Istotną technologią jaka ma zastosowanie w przypadku monitoringu i wideodomofonów IP jest PoE (z jęz.ang. Power over Ethernet), czyli zasilanie za pomocą kabla sieciowego ethernet. Jeśli chcemy zastosować kamery IP PoE, musimy zapewnić aby switch był wyposażony w możliwość pracy z urządzeniami Power over Ethernet. Power over Ethernet, PoE jest to technologia oparta na kilku standardach przesyłu energii elektrycznej za pomocą skrętki do urządzeń peryferyjnych będących elementami sieci Ethernet, takich jak: urządzenia komunikacji VoIP, adaptery sieci bezprzewodowej, punkty dostępu, kamery internetowe czy terminale POS. Sposób działania tej technologii został opisany w kilku standardach zaczynając od IEEE 802.3af z 2003 roku. Standardy te określają tryby zasilania, które znane są pod nazwami Alternative A, Alternative B i 4PPoE. Pierwszy z nich używany jest najczęściej dla przypadku sieci lokalnych Ethernet standardu 10BASE-T i 100BASE-TX opartych na okablowaniu kategorii 5 i tylko dwie pary, z czterech par skrętki, wykorzystywane są jednocześnie do zasilania i transmisji danych. Pozostałe dwie pary pozostają nieużywane.

Switche charakteryzują się bardzo łatwą instalacją. Podłączenie polega na wpięciu przewodu do portu switcha.

Nasza oferta obejmuje rozwiązania takich firm jak HIKVISION, VIDOS, ATTE.

ATTE Power to nasz rodzimy producent zasilaczy, switchy PoE i extenderów PoE. Ponadto w swojej ofercie ma wiele akcesoriów takich jak konwertery, ograniczniki przepięć, adaptery PoE. Oferta obejmuje zasilacze zwykłe i buforowe.