Informacja: materiały do pobrania (cenniki, instrukcje, itp.) zostały przeniesione wraz z Twoim kontem do nowej usługi: instalator.ochronadomu.pl.

Wideodomofony IP

Nowoczesne rozwiązanie IP

Wideodomofony IP to kolejne rozwiązanie po domofonach analogowych i cyfrowych. Producenci zrobili krok do przodu i stworzyli nowe rozwiązanie oferujące dużo więcej niż do tej pory. Systemy wideodomofonowe IP pracują w sieci, a ich okablowanie opiera się na przewodach UTP. Zasilanie urządzeń realizowane może być poprzez PoE, z użyciem switcha PoE.

Dla kogo dedykowane 

Rozwiązania IP pozwalają na stworzenie rozległych systemów do takich obiektów jak np. bloki, biura, kamienice, osiedla zamknięte domków jednorodzinnych. Struktura systemów IP umożliwia bardzo elastyczne rozbudowywanie i dodawanie kolejnych użytkowników lub grup użytkowników. Jednym systemem można objąć wiele bloków. Dedykowane oprogramowanie umożliwia administrowanie zespołu obiektów z jednego miejsca. Takie rozwiązanie umożliwia też administrowanie zdalne. Rozbudowane możliwości nie wykluczają zastosowania wideodomofonów w domach jednorodzinnych. Coraz częściej wręcz użytkownicy, pomimo większej ceny wybierają właśnie to rozwiązanie.

Monitory systemów domofonowych IP umożliwiają także podgląd z kamer IP które mogą być zespolone w jedno kompaktowe rozwiązanie. Jest to ogromna zaleta łącząca system telewizji dozorowej z systemem wideodomofonowym.

Stacje bramowe IP mają budowę modułową, mogą być wyposażone w wybrane moduły, np. klawiaturę, czytnik kart, wyświetlacz LCD. W zależności od potrzeb stacja bramowa może być zamontowana natynkowo lub podtynkowo.

Zdalny dostęp

Producenci oferują aplikacje na smartfony, które umożliwiają rozmowę o raz podgląd zdalny. Jeśli nie ma nas w domu, system może automatycznie przekierować połączenie na telefon komórkowy, a użytkownik może otworzyć wejście jeśli chce. Osoba dzwoniąca do wideodomofonu może nawet nie wiedzieć że nie ma nas w domu. Ta sama aplikacja umożliwia także zdalny podgląd z kamer monitoringu, jeśli taki posiadamy. To właśnie aplikacje niejednokrotnie decydują o tym że użytkownik wybiera rozwiązanie IP.

Dystrybucja

Jesteśmy dystrybutorem systemów IP takich producentów jak VIDOS i HIKVISION.

 

Przykładowe rozwiązania

Wideodomofon IP ( videodomofon IP ) VIDOS ONE ma budowę modułową. W zależności od potrzeb stosujemy wybrane moduły. Podstawowym jest zawsze moduł A-2000G. Zawiera kamerę, mikrofon, głośnik i jeden przycisk. Jako dodatkowy moduł zastosować można klawiaturę A2000-D, czytnik kart A2000-EM lub A2000-MF, moduł wywołania (6 klawiszy) A2000-N, moduł wyświetlacza A2000-LCD oraz moduł stanu pracy A2000-L.

Moduły montowane są w ramkach natynkowych lub podtynkowych o odpowiedniej ilości miejsc na moduły. Występują ramki pojedyncze, podwójne oraz potrójne. Ramki można łączyć ze sobą alby zwiększyć funkcjonalność.

Poniżej przykładowe rozwiązania w obudowach natynkowych. Identyczne rozwiązania możliwe w obudowach podtynkowych. (na zdjęciach moduły w obudowach natynkowych)

 

Zestaw: Kamera A2000-G + Klawiatura A2000-D  + Ramka podwójna D2100-2 / D2200-2

Zestaw ten umożliwia wdzwonienie do jednego wybranego lokalu z przycisku, wdzwonienie do dowolnego lokalu z klawiatury, oraz otwarcie drzwi kodem.

 

 

 

Zestaw: Kamera A2000-G + Czytnik kart A2000-EM / A2000-MF  + Ramka podwójna D2100-2 / D2200-2

Zestaw ten umożliwia wdzwonienie do jednego wybranego lokalu z przycisku oraz otwarcie drzwi zbliżeniem karty lub breloka.

 

 

Zestaw: Kamera A2000-G + Moduł wywołania A2000-N + Ramka podwójna D2100-2 / D2200-2

Zestaw ten umożliwia wdzwonienie do 7 wybranych lokali z przycisków.

 

 

Zestaw: Kamera A2000-G + Moduł stanu pracy A2000-L + Ramka podwójna D2100-2 / D2200-2

Zestaw ten umożliwia wdzwonienie do jednego lokalu z przycisku oraz informuje nas wizualnie o aktualnym stanie pracy (dżwiękowo informuje nas zawsze poprzez moduł z kamerą A2000-G).

 

 

Zestaw: Kamera A2000-G + Moduł wywołania A2000-N + Klawiatura A2000-D + Ramka potrójna D2100-3 / D2200-3

Zestaw ten umożliwia wdzwonienie do 7  lokali z przycisków, wdzwonienie do dowolnego lokalu z klawiatury, oraz otwarcie drzwi kodem.

 

 

Zestaw: Kamera A2000-G + Czytnik kart A2000-EM / A2000-MF + Klawiatura A2000-D + Ramka potrójna D2100-3 / D2200-3

Zestaw ten umożliwia wdzwonienie do jednego lokalu z przycisku, wdzwonienie do dowolnego lokalu z klawiatury, oraz otwarcie drzwi kodem oraz kartą/brelokiem.

 

Zestaw: Kamera A2000-G + Moduł stanu pracy A2000-L + Klawiatura A2000-D + Ramka potrójna D2100-3 / D2200-3

Zestaw ten umożliwia wdzwonienie do jednego lokalu z przycisku, otwarcie drzwi kodem oraz informuje nas wizualnie o aktualnym stanie pracy (dżwiękowo informuje nas zawsze poprzez moduł z kamerą A2000-G).

 

 

Zestaw: Kamera A2000-G + Moduł wyświetlacza A2000-LCD + Klawiatura A2000-D + Ramka potrójna D2100-3 / D2200-3

Zestaw ten umożliwia wdzwonienie do jednego lokalu z przycisku, otwarcie drzwi kodem. Wyświetlacz umożliwia przeglądanie listy lokatorów oraz wywoływanie lokalu na jej podstawie.

 

 

Wideodomofon i telewizja dozorowa w jednym systemie

Wideodomofon IP ( videodomofon IP ) VIDOS ONE ma możliwość połączenia z systemem kamer IP firmy HIKVISION oraz wszystkimi innymi kamerami IP które posiadają standard ONVIF, czyli w praktyce może współpracować z większością kamer IP na rynku.

Monitor systemu wideodomofonowego VIDOS ONE umożliwia podgląd obrazu z 16 kamer. Użytkownik posiadając aplikację VIDOS ONE na telefon komórkowy również ma możliwość podglądu obrazu z kamer. Dzięki temu użytkownik posiadając wideodomofon VIDOS ONE może miec pod kontrolą również swój system telewizji dozorowej.

Zapraszamy

Jeśli jesteś użytkownikiem z Krakowa, Wieliczki, Gdowa, Dobczyc, Myślenic lub okolic tych miast, to zapraszamy Cię do naszego salonu w Wieliczce. Zobaczysz nasze systemy na tablicach prezentacyjnych, w pełni działające. Odpowiemy na każde pytanie, pomożemy dobrać idealne rozwiązanie do Twoich potrzeb. Jeśli będzie potrzeba, polecimy instalatora który pojedzie na oględziny obiektu, a także może zainstalować wybrane rozwiązanie. Jeśli chcesz mieć w domu niezawodny alarm to zapraszamy do nas !

Oferujemy systemy alarmowe, telewizję dozorową - monitoring, domofony, wideodomofony, kontrolę dostępu, automatykę domową.

Działamy na całą Polskę. W szczególności zapraszamy do nas instalatorów i użytkowników z takich miejscowości jak: Wieliczka , Niepołomice , Dobczyce , Myślenice , Gdów , Łapanów