Informacja: materiały do pobrania (cenniki, instrukcje, itp.) zostały przeniesione wraz z Twoim kontem do nowej usługi: instalator.ochronadomu.pl.
Klawiatury i piloty systemu JA-100

DE06-12 zasilacz sieciowy 230V / 12V do montażu w puszcze instalacyjnej

DE06-12 - Zasilacz sieciowy 12 V / 0,5 A

  • przeznaczony jest do klawiatur i czytników bezprzewodowych,
  • montaż w puszce elektrycznej lub przykręcany do ściany,
  • zasilanie: 100 – 240 V / AC 50 Hz,
  • napięcie wyjściowe: 12 DC,

Klawiatury – JABLOTRON

Klawiatury, czy też w języku specjalistycznym manipulatory to urządzenia na które należy zwrócić szczególną uwagę. Klawiatury dzielimy na zewnętrze/wewnętrzne oraz przewodowe/bezprzewodowe. Zadaniem manipulatora jest, sterowanie naszym system alarmowym, bądź w przypadku większych obiektów, również automatyką budynkową. Manipulatory znajdujące się w ofercie JABLOTRONU stawiają na niepowtarzalny design oraz praktyczne rozwiązania. Zaprojektowane na wzór świateł drogowych, zielony (system rozbrojony), czerwony (system uzbrojony) sprawiają, że obsługa systemu alarmowego będzie prosta i przyjemna.

Wyróżniamy 4 rodzaje klawiatur wewnętrznych:

  • Klawiatura LCD z wyświetlaczem RFID (JA-110E/150E), przeznaczona głównie do małych systemów, jako jedyna z klawiatur serii 100 nie posiada dopinanych segmentów.
  • Klawiatura na czytnik RFiD (JA-112E/JA-152E), manipulator posiada wyłącznie możliwość rozbrojenia systemu za pomocą karty bądź pastylki. Doskonale nadaje się do systemów kontroli dostępu, czy też inwestycji niskobudżetowych.
  • Klawiatura LED z czytnikiem RFiD (JA-113E/JA-153E), poza czytnikiem na karty i pastylki, posiada wbudowaną klawiaturę, dzięki czemu mamy możliwość uzbrajania i rozbrajania systemu za pomocą kodu dostępu.
  • Klawiatura LCD z czytnikiem RFiD (JA-114E/JA-154E) podobnie jak poprzedniczki posiada czytnik na karty/pastylki oraz wbudowaną klawiaturę. Dodatkowo manipulator ma wbudowany wyświetlacz LCD, na którym możemy mieć np. wyświetlaną temperaturę jaka panuje w naszym domu.

 

Ze względu na to, że manipulatory mają możliwość dopinania segmentów (maksymalnie 20), pasują do małych domków, biur, a także dużych i rozbudowanych obiektów. Rozwiązanie, które opiera się na zasadzie świateł drogowych jest strzałem w dziesiątkę. Obsługiwać system, czy też sterować automatyką może każdy (dzieci, osoby starsze, nowi pracownicy biurowi). Na dobrą sprawę to jakie możliwości będą mieli poszczególni użytkownicy, wynikają wyłącznie z uprawnień nadanych przed administratora systemu. Producent stawia na prostotę i wygodę, dlatego obecnie JABLOTRON cieszy się coraz to większym rozgłosem na Polskim jak i zagranicznych rynkach.  

 

Jeżeli chodzi o rozwiązania zewnętrzne, JABLOTRON posiada 2 typy klawiatur:

  • Zewnętrzny czytnik RFiD (JA-122E) jest rozwiązaniem, wyłącznie na pastylki i karty RFiD. Podobnie jak klawiatura wewnętrzna RFiD, doskonale sprawdzi się w systemach kontroli dostępu.
  • Klawiatura zewnętrzna RFiD (JA-123E) w porównaniu do wyżej wymienionej, jest rozbudowana o dodatkowe klawisze, za pomocą których możemy rozbroić bądź uzbroić system.

Warto zauważyć, że klawiatury zewnętrzne znajdujące się w ofercie JABLOTRONU dostępne są wyłącznie w wersji przewodowej. W porównaniu do klawiatur wewnętrznych nie są one już zaprojektowane na wzór świateł drogowych.