Informacja: materiały do pobrania (cenniki, instrukcje, itp.) zostały przeniesione wraz z Twoim kontem do nowej usługi: instalator.ochronadomu.pl.

ES-S12AC/DC-B Elektrozaczep symetryczny z blokadą SCOT

SCOT

2321

Dostępny

  • standardowy - NC
  • funkcja blokady
  • zasilanie 8-12V AC/DC
  • regulacja języka
  • listwa mocująca 100mm w zestawie

Opis ES-S12AC/DC-B

Elektrozaczep symetryczny
Elektrozaczep symetryczny posiada  język umieszczony w jednakowej odległości od obu krawędzi obudowy, co sprawia, że można montować go zarówno w drzwiach lewych jak i prawych. Eliminuje to konieczność użycia konkretnego rodzaju elektrozamka podczas projektowania kontroli wejścia. Najważniejszą funkcją elektrozaczepu jest blokada zabezpieczonego nim wejścia i jego zwolnienie po podaniu napięcia zasilającego. Sterowanie elektrozaczepem może być realizowane przez system kontroli dostępu, domofonowy, videodomofonowy  lub też  poprzez wykły  przycisk zwierny.

Elektrozamki SCOT wytwarzane są z najwyższej jakości materiałów, co przekłada się na bezawaryjną pracę przez bardzo długi czas. Testy producenta nie wykazują  zużycia nawet przy setkach tysięcy cykli otwarcia. Pozwala to na 5-letnią gwarancją.   

Standardowa listwa mocująca w zestawie
W komplecie z elektrozamkiem klient otrzymuje uniwersalną, metalową listwę.

Regulacja języka zapadki
Pozwala na wyeliminowanie luzów pomiędzy językiem elektrozamka a językiem zamka drzwi przez wysunięcie języka elektrozamka w zakresie 0 ~ 4 mm.

Uniwersalne zasilanie
Elektrozaczep został wyposażony w cewkę pozwalającą na zasilenie prądem stałym (z zasilacza prądu stałego) lub zmiennym (z transformatora). Pozwala to na dobór urządzenia zasilającego np. pod kątem słyszalności pracy elektrozamka. Po zasileniu elektrozaczepu prądem stałym osoba przy wejściu usłyszy  charakterystyczny „klik”,  natomiast prąd zmienny spowoduje „buczenie” przez cały czas podawania napięcia na elektrozaczep.

Blokada mechaniczna
Elektrozaczep posiada  przełącznik blokady, który można ustawić w położeniu OTWARTE lub ZAMKNIĘTE. W stanie OTWARTE można przechodzić przez drzwi przez dowolny czas bez podawania impulsów elektrycznych do elektrozaczepu. W stanie ZAMKNIĘTE pracuje standardowo jak inne modele zamków elektromagnetycznych. Blokada przełącznika jest możliwa tylko przy drzwiach otwartych. Po zamknięciu drzwi zmiana położenia przełącznika nie będzie możliwa. Ma to zastosowanie  w miejscach, gdzie w ciągu dnia jest duży ruch i nie ma konieczności kontroli wstępu osób. W zależności od potrzeby można zamek elektromagnetyczny przełączyć do trybu pracy z kontrolą wstępu osób.

Specyfikacja techniczna

Symetryczny Tak
Napięcie zasilania 12V AC/DC
Wytrzymałość 2500 N
Pobór prądu 300mA (12V AC) / 600mA (12V DC)
Rodzaj Standardowy (NC)
Regulacja języka 0~4 mm
Blokada Tak
Listwa mocująca 100mm (w zestawie)
Temepratura pracy (otoczenia) -15 ~ +50 st. C
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 20 x 75 x 28 (mm)